Ma, 1789 -ben az amerikaiak ünnepelték az elsőt Hálaadás. George Washington elnök sok mindenért kihirdette a hála napját, köztük az amerikai alkotmány elfogadását. Azokban az időkben a nagy ünnepek-még nagyobbak is, mint most-voltak az ünneplés módjai. Így született meg a vacsora, amely mindig is a hálaadás napja volt. Ma, 1846 -ban Sarah Josepha Hale, egy női magazin szerkesztője kampányba kezdett, hogy a hálaadást állandó nemzeti ünneppé nyilvánítsák. Meggyőzné Abraham Lincoln-t, hogy ezt tegye meg 1863-ban-ismét ezen a napon.

Ez Grillezett osztriga napja. A Mexikói -öbölben ebben az évszakban a víz eléggé lehűlt ahhoz, hogy az osztriga hagyja ívási napjait, és elkezdjen tömegesedni. Kiállják a grillezést anélkül, hogy drasztikusan zsugorodnának. Az osztriga grillezése a héjon nem újdonság, de tizenöt évvel ezelőtt Drago verziója legendás étkezési jelenséggé vált. Éttermek tucatjai utánozták. A roston sült osztriga receptje elég egyszerű: fokhagymás vaj, néhány fűszernövény, bors és parmezán sajt a tetején. A vaj egy része lefut a héjak oldaláról, és felgyullad a nyílt tűzben, átnyalta az osztriga tetejét, és füstös ízt hagy maga után. Otthon is elkészítheti őket, ha a) jó osztrigaforrása van, 2) valaki kinyitja őket, és III) egy igazán forró grill.

Ínyenc Gazetteer
Bacon Hill jogi személyiség nélküli város New York üdülőövezetében, 11 kilométerre keletre Saratoga Springs -től. Egy mérföldre nyugatra fekszik a Hudson folyótól, a folyó feletti 175 -es emelkedőn. Elég festői. A legközelebbi éttermek két mérföldre délre vannak Schuylerville -ben, ahol a Randy's a kedvenc étterme. A geológiai Bacon Hill az állam másik végén, a Finger Lakes borvidéken található. Az erdős domb 1620 méter magasra emelkedik.

Ehető szótár
en brochette, Francia, adj.-Nyárson, francia stílusban. Az en brochette ételeket Spanyolországban pinchóként, a Közel -Keleten shish kebabként, Görögországban souvlaki -ként és a Távol -Keleten szombatokként ismerik. Grillezhetők, süthetők, vagy sütőben is felállíthatók. A módszer előnye, hogy túl kicsi ételdarabokat használ ahhoz, hogy lazán, kényelmesen meg lehessen főzni. A leggyakoribb brochette New Orleans -ban osztriga, amelyet általában megsütnek, és előételként barna vajjal szaggatnak.

A régi konyha Sage Sez:
Ha bontatlan osztrigát tesz egy forró grillre, akkor rövid idő múlva kinyílik. Megtakarítja a megnyitási munkájukat (nem könnyű feladat), de számomra úgy tűnik, hogy valami elveszett a folyamat során.

Élelmiszer -szállítási évkönyvek
Ma, 1867 -ben J.B. Sutherland szabadalmaztatta a hűtött vasúti kocsi. Lehetővé tette a friss húsok és termékek szállítását nagy távolságokra, különösen Nyugatra. A hűtőkocsi leszármazottai-hűtött szállító konténerek-a mai napig halmozottan láthatók a hajókon és a vasúti platós kocsikban.

Ételek Névadói
A brit szupercsoport Krém (Eric Clapton, Ginger Baker és Jack Bruce) 1968 -ban a Royal Albert Hallban tartotta búcsújátékát. James Cook kapitány a Sandwich -szigeteken (most Hawaii) lévő Maui -n landolt, ő volt az első európai, aki ezt megtette. Amerikai tenisz profi Jay Berger 1966 -ban szolgálta ki magát. Amerikai matematikus Wiener Norbert 1894 -ben jelent meg eredetén. Megalkotta a "kibernetika" kifejezést és fogalmat. . Robert H. Curry, Louisiana állam képviselője és polgárháborús veterán, ma született 1842 -ben.

Szavak, amelyeket enni kell
"Nagyon szerettem anyámat, de nem volt jó szakács. A legtöbb pulyka másnap jobban ízlik; anyám az előző nap. Az otthonunkban a hálaadás a bánat ideje volt."-Rita Rudner, Amerikai komikus.

"Ha nem szereted az életet, nem élvezheted az osztrigát; a frissesség megdöbbenése és az ember korának megérzései megdöbbentőek, némi átható intuíció a tengerről és minden gyomról és szellőről."-Eleanor Clark, Amerikai író.

Szavak inni
"Milyen szép lenne tiszta vizet inni, ha csak bűn lenne!"-Olasz népi mondás.

Evansville -i Egyetem

Tom Bensonnak, a WUEV vezérigazgatójának adták át a 2013. decemberi IMPACT hónap havi alkalmazottja díjat. Az UE 2000 -ben végzett Tomja 2001 -ben jött dolgozni az egyetemre.

Tom ismert arról, hogy igazi mentorja a WUEV -vel és az AcesTV -vel dolgozó diákoknak, segítve őket a hatékonyabb és kreatívabb munka elérésében. Túlmutat az általános igazgatói megbízatáson - mindig hajlandó segíteni egy munkatársának vagy egy diáknak. Tom folyamatosan keményen dolgozik az Egyetem népszerűsítésén, és az Evansville -i Egyetem csapatának alapvető része.

Közelgő események

A Piranha Mobile Shredding ingyenes, helyszíni papír aprítása ismét visszatér az egyetemre! Minden UE hallgató, oktató, személyzet és öregdiák élvezheti ezt az ingyenes szolgáltatást azzal, hogy papírt visz a Piranha teherautóhoz Koch parkolójában. A papírt a helyszínen aprítják.

Tehát, ha papírhalmok veszik át irodáját, otthonát vagy szobáját, akkor itt az ideje, hogy összegyűjtse azokat a régi iratokat, nyugtákat, törölt csekkeket, adólapokat, stb. Kerülje el a személyazonosság -lopást azáltal, hogy a bizalmas információkat véglegesen megsemmisíti. Kérjük, ne vegyen fel telefonkönyveket, magazinokat vagy újságokat. Ezenkívül kérjük, vegye figyelembe, hogy 100 font van. papír korlát látogatásonként (a látogatások száma nincs korlátozva).

Az UE Könyvesbolt november 25-27-én 15% kedvezményt kínál minden UE ruházatra és ajándékra. A már értékesített termékek mentesülnek a további kedvezmények alól. A Könyvesbolt november 27 -én délben bezár, és csak december 2 -án, hétfőn nyit újra. Kérjük, ennek megfelelően tervezze meg vásárlásait.

Információ, amit tudnia kell

Ha ma vagy holnap éttermes éttermet tervez, kérjük, értesítse a Houskeeping -t holnap 10: 30 -ig. Szeretnének eltakarítani minden élelmiszerrel kapcsolatos szemetet, mielőtt az egyetem holnap délben bezár a hálaadás ünnepére. Ha fel szeretné venni a kapcsolatot a Housekeeping -vel, hívja a mellékállomást. 2045 vagy e -mailben a [email protected] vagy [email protected] címen.

Azonnali hatállyal a kisméretű készpénz limitek 50 dollárról 100 dollárra nőnek. Remélhetőleg a megnövelt összeg jobban szolgálja campus közösségünk igényeit.

A fitneszközpont nyitvatartási ideje a hálaadás szünetében:
November 26., kedd - 6.30–19.00 (nincs esti úszás)
November 27., szerda - 8:00 - délután (nincs nyílt úszás)
November 28., csütörtök - zárva
November 29., péntek - zárva
November 30., szombat - zárva
December 1., vasárnap - zárva
December 2, hétfő - Folytatás a rendes órákban - 6:30 - 22:00

A PRIDE diákversenyzőket keres 11. éves drag show -jára. Egyéni és csoportos fellépéseket is elfogadnak. A nyeremények között 50 dolláros Kanpai ajándékkártya, Jeannie 's Gelato egy évre, valamint Gattitown kirándulás négy személyre, svédasztal is benne van. Információért küldjön e -mailt az [email protected] címre. A regisztrációs határidő szerdán van!

Az egyetemi karácsonyfákat azon a héten szállítjuk ki, amikor visszatérünk a hálaadás szünetéből (december 2. és december 3.). Amint a fák a helyükön vannak és felállnak, a dekorátoroknak fel kell hívniuk Jayne Schnackét a mellékállomáson. 2775, hogy gondoskodjon az üres dobozok felvételéről és tárolásáról.

Az Intramural Dept. kosárlabda -tisztviselőket keres a következő szezonra. Ha érdekel, írj Seth Woodasonnak @sw227 @evansville.edu.

Az UE Libraries a hálaadás szünetében betartja a következő órarendet. Forduljon William Louden egyetemi könyvtároshoz, ha kérdése van a 812.488.2376 vagy a [email protected] címen.

& bika November 26., kedd 7:45 és ndash 22:00
& bika November 27, szerda: 7:45 és dél
& bika November 28., csütörtök: ZÁRVA
& bika November 29., péntek: ZÁRVA
& bika November 30., szombat: ZÁRVA
& bika December 1. vasárnap 15:00 & ndash 1:00

December 2 -án, hétfőn folytatódik a rendes nyitvatartás.

Gratulálunk

Sara Graham (idősebb), Tyler Vest (junior) és Melanie Brison (zeneterápiás gyakornok) zeneterápiás hallgatók nemrégiben előadást tartottak az American Music Therapy Association & rsquos éves konferenciáján Jacksonville -ben, FL. Az & ldquo & lsquoGonna Take a Sentimental Journey & rsquo: Musical Life Review című előadás & rdquo összefoglalta azt a különleges projektet, amelyet 2013 tavaszán fejeztek be egy zeneterápiás gyakorlat részeként.

A Zene Tanszék nemrég adott otthont az éves & quot Több mint 100 diák zongorista (5-18 évesek), tanárok és szülők voltak az egyetemen a versenyen és a koncerten. Az UE zongoraművészei, Jerren Shidler, Meghan Messer, Joe Effinger, Elizabeth Long, Olivia Price, Ashley Sliment, Victoria Geisz, Vickie Huber, Alaina McPherson és Amanda McCandless segítették az eseményt.

A vezető szociológia szakok, Sarah Spalding és Chelsea Clifton, valamint Mari Plikuhn, a szociológia adjunktusa a Gerontológiai Társaság éves tudományos találkozóin mutatták be „A szakadék áthidalása: a fiatal felnőttek felfogása az öregedésről és az idősebb felnőttekkel való interakciókról” című dolgozatukat. Amerika november 22 -én, pénteken a Louisiana állambeli New Orleans -ban.

Az Evansville -i Egyetem országos elismerésben részesült a katonai veteránok életére gyakorolt ​​hatása miatt. USA News & amp World Report a közép -nyugati regionális egyetemek között az UE #4 -et sorolta fel a megnyitó & ldquoBest College for Veterans & rdquo rangsorában.

Az új rangsor, amelynek célja, hogy segítse a veteránokat a főiskolai tanulmányok folytatásában a 9/11 utáni GI törvény értelmében, tájékoztatást nyújt azokról az iskolákról, amelyek olyan előnyöket kínálnak, mint a tandíj és a lakhatási támogatás a veteránoknak és az aktív szolgálati tagoknak. Összességében a rangsor 234 iskolát sorolt ​​fel 10 kategóriában.

Ha többet szeretne megtudni erről a megtiszteltetésről, kattintson ide.

Az Evansville-i Egyetem női kosárlabdacsapata készített egy pár második félidei futást, de ez nem volt elegendő a 16 pontos félidőhiány leküzdéséhez, mivel a Lila Ászok a házigazda UT Martin-ra estek, 93-77-re az Elam Centerben Hétfő este Martinban, Tenn.

A gólya, Sara Dickey 23 ponttal döntötte el a karriercsúcsot, az utánpótlás-korú Mallory Ladd pedig 21 pontot ért el, hogy megdöntse Evansville-t (3-4), de az UT Martin (4-2) 34 pontot kapott Heather Butlertől. ahogy Butler 11-ért 20-ért végzett a mezőnyből, 4-ért 7-ért végzett távolról.

A junior Kat Taylor szintén kettős számban ért célba az ászoknál 10 ponttal, az újonc Dakota Weatherford pedig hat pontot és csapatmagas öt gólpasszt adott hozzá.

A Skyhawks Tiara Caldwellre támaszkodott az elején, mivel az UTM első 14 pontjából 10-et szerzett, és az UT Martin 14: 9-es előnyét tartotta a verseny első öt percében.

Ashia Jones a 7: 0-ás futamot a Skyhawks 12: 15-ös leugrójával zárta, így az UTM 21-11-re növelheti előnyét. Az UE saját lendülettel tudott válaszolni, hiszen a gólya, Kenzie Gustin hármast eresztett, és 23-17-kor haton belül húzta Evansville-t, 9: 46-tal a nyitó félidőben.

Miután az UT Martin visszaszerezte a 30-19-es vezetést a 8: 15-ös pontnál, az ászok ellentámadásba lendülhettek, és visszacsökkentették az előnyt 5: 35: 30-ra, amikor a másodikos Laura, pénteken csatlakozott egy hármashoz a bal szélen, alig több mint három perc múlva.

A Skyhawksnak ismét volt válasza, mivel Butler és Newsome 17-6-ra futotta az UTM-et a félidő lezárására, az UT Martin pedig 52-36-ra vezetett az öltözőbe, miután Newsome lopott és leállított az utolsó pillanatokban az első 20 percből.

Az UT Martin lenyűgöző 52,5 százalékot lőtt a padlóról az első félidőben, és 40 első félidei lövési kísérletéből 21-et eresztett meg, köztük egy 5-ért 11 pontot hárompontos földről. Evansville 40,0 százalékot lőtt az első félidőben (12-ről 30-ra), de a Skyhawks uralta a festéket, a félidőben 32-12-re felülmúlta az ászokat.

A szünetben az UE kiigazításokat hajtott végre, és a második félidő elején támadni kezdte a kosarat, ami 9-2-es Evansville-futáshoz vezetett. Ladd 14: 42-es határnál hármasokat tudott lecsapolni, mire Dickey 61-55-re csökkentette az UTM előnyét egy szabad dobásnál az ászoknál.

Newsome az UT Martin vezetését 70-59-re visszavezette kétszámjegyűre, pár góllal 10: 39-re váltotta az óra dobását, de az UE ismét gólt tudott szerezni, és haton belül visszahúzta magát. 72-66, amikor Weatherford két szabaddobás közül egyet végrehajtott, és alig több mint nyolc perc volt hátra a mérkőzésből.

Butler ugyanúgy zárta a második félidőt, ahogyan az elsőt is befejezte, amikor elkezdte átvenni az irányítást, és a következő labdában a bal szélen mély hármassal ellentámadásba lendítette Evansville futását, majd 15-7-es futamot indított. tegye vissza az UT Martint elé, 87-73, és már csak 3:30 van hátra a mérkőzésből, hogy megszerezze a győzelmet.

A Skyhawks majdnem minden statisztikai kategóriában vezetett, hiszen 40-32-re felülmúlta az ászokat, 46-28-ra felülmúlta az UE-t, és 17 UE-t 20 pontra váltott. Az UTM 10 második esélyes pontot is szerzett, és Evansville-t gól nélkül tartotta az átmenet során, miközben a szünetben nyolc pontot szerzett.

Az ászok a szezon csúcsán 45,5 százalékkal lőttek a mezőnyből (25 az 55-ért), köztük 52,0 százalékos klip a második félidőben (13 a 25-ért), de az UT Martin 50,7 százalékos ponttal fejezte be az éjszakát (34 -for-67), és elsüllyesztett 10 hárompontos mutatót.

Az ászok visszatérni fognak a Ford Központba, amikor december 4-én, szerdán, 11 órakor megtartják éves oktatási napjukat az állam ellensége, az IPFW ellen.

A Purple Aces men & rsquos kosárlabdacsapata 5-0-ra indul a 2013–14-es szezonban, és északra, Bloomingtonba utazik, hogy kedden találkozzon az Indiana Egyetemmel az Assembly Hallban.

Azok, akik nem tudnak útra kelni, a versenyt a Big Ten Network közvetíti a tévében, 20 órára borravalóval. ET. A 91,5 WUEV -ra is ráhangolódhat.

Egy újabb játék újabb győzelemnek bizonyult, mivel a Lila Ászok zsinórban ötödik győzelmükre üvöltve nyitották meg a szezont, amikor 91-68-as döntővel legyőzték Andersont. Az Evansville-i Egyetemen végzett vezetőedzői pályafutása során Marty Simmons először nyert ötöt egymás után, hiszen az ászok 5-0-nál állnak. A program számára ez az első, legalább öt meccsből álló győzelmi sorozat az 1999. december 11-től 2000. január 12-ig tartó kilenc mérkőzésből álló sorozat óta. Ez csak a második 5-0-ás rajt az 1965-66 közötti időszakban. A többi 1986–87-ben a 6–0-s kezdés lenne az első, amióta az ászok 29–0-ra mentek az 1964–65-ös NCAA-bajnokságban.

Az Anderson elleni 29 ponttal Balentine lett az első UE-játékos, Marty Simmons jelenlegi vezetőedző óta, aki zsinórban öt 20 pontos mérkőzést posztolt a szezon elején. Balentine a negyedik helyen áll az országban, 29,6 pontot szerezve meccsenként, míg az MVC első öt helyezettje, 59,4%-os lövéssel. Balentine rendkívül precíz volt, ez az összesség, amely az Anderson elleni 11-ből 10 lövéssel zárult, az ötödik helyen áll az MVC-ben, 59,4% -ot lőtt, míg a második lett a 3 pontos lövésben (65,2%).

Duane Gibson mindössze öt kollégiumi játékkal az övé alatt jól beilleszkedett, és rövid idő alatt már történelmet írt. 10 gólpasszal a Valparaiso ellen és 11 segítővel Anderson ellen Gibson lett az első ász Reed Crafton óta, aki két számjegyű gólpasszt jegyzett az egymást követő mérkőzéseken. 89-10 vs. Dayton, 3/11/89-11 vs. Xavier, 3/17/89-10 vs. OSU). A Cleveland-termék a negyedik helyen a csapatban, meccsenként 11 ponttal, csapatmagasságos 5 lepattanó/mérkőzés és összesen 35 gólpassz mellett.

Egy másik, aki hozzájárul az év hatékony támadókezdéséhez, Ryan Sawvell volt. A junior pályafutása legjobb 2 meccses szakaszából érkezik, amikor 19 pontból 13-at lőtt, és 29 pontot szerzett. A Mundelein, Illusztráció bennszülöttje a karrier 58,2% -os lövője, ez az összesítés a negyedik helyet foglalja el az UE & rsquos mindenkori listáján.

A Hoosiers 5-1-es jelzéssel lép be a keddi és rsquos meccsre, és 59-58-as vereséget szenved a 18. számú UConn kezében a 2K Sports Classic utolsó mérkőzésén New Yorkban, ezen a héten a 25. helyen állnak. Közvélemény kutatás. Yogi Ferrell vezeti az IU-t, meccsenként 19,5 ponttal, ez a második a Big Ten-ben, és csapatmagasságban, 19 ponttal zárt a Huskies ellen. Noah Vonleh 12.8 PPG -t ért el, míg Will Sheehey kiegyenlített 12/meccsen áll. A védekező felfogású Indiana a 14. helyen áll az országban lövöldözős védekezésben, így az ellenfelek csak a kísérleteik 35.9% -át találják el, ők még jobbak az üvegen, meccsenként 44 lepattanót, 8. az NCAA-ban.

Indiana tökéletes 8-0-s rekordot birtokol a Purple Aces elleni sorozatban, az utolsó 94-73-as győzelem a Ford Centerben 2011. november 16-án. -73 győzelem 2010.11.21.

Az Evansville -i Egyetem férfi és rsquos kosárlabdacsapata hétfőn söpörte át a Missouri -völgyi konferencia heti díjait, mivel D.J. Balentine -t választották a hét játékosának, Duane Gibson pedig a hét újoncának járó kitüntetést vehette át.

Az MVC első számú góllövője és az ország összesített negyedik helyezettje hozzáadta a számát, mivel a Purple Aces tökéletes hetet és 5-0-s kezdést ért el 2013-ban. D.J. Balentine meccsenként akár 30 pontot is átlagolt, mivel az ászok legyőzték a konferencia egyik bajnokpárját a tavalyi szezonból: Mercer és Valparaiso, majd Anderson elleni győzelem. A másodéves még egy 29 pontos erőfeszítéssel nyitotta meg a hetet Mercer ellen, miközben 15-ből 14 szabad dobást döntött le.

Valparaiso ellen 8-14-es lövésekor 32 ponttal (6-8 3 pontos) állította karrierjét, és mind a tíz szabaddobást végrehajtotta. Az Anderson elleni hetet a negyedik, 29 pontos meccsével zárta ebben a szezonban, mivel 11 lövésből 10 -et, mindhárom trükköt és hat szabaddobást elvetett. A héten 61% -ot lőtt a padlóról, 71,4% -ot távolról, és 31 szabaddobásból hihetetlen 30 -at vert le.

Az ötödik meccsén, Evansville egyenruhájában, az újonc Duane Gibson folytatta a történelmet. A Valparaiso elleni 10 gólpasszal, majd 11 Anderson ellen Gibson lett az első UE -játékos Reed Crafton óta 1989 -ben, aki két egymást követő mérkőzésen két számjegyű gólpasszt regisztrált. A héten az ászok három mérkőzésén minden győzelem (köztük kettő a konferencia címvédőjeként 2012-13 között), a clevelandi bennszülött átlagosan 11,7 pontot kapott meccsenként, 4,3 lepattanót és 9 gólpasszt, miközben 31,7 percet játszott és 58,8%-ot lőtt.

A hetet a Mercer elleni legjobb támadójátékával kezdte, 23 pontot könyvelt el 6-9 lövések mellett, miközben 12 szabaddobásból 11-et kiürített, 7 lepattanót és 6 gólpasszt jegyzett. Erős hete 12 ponttal, 10 gólpasszal és 6 lepattanóval folytatódott a Valparaiso -meccsen, majd 11 gólpasszal zárta az Anderson elleni győzelmet.

Balentine és Gibson igyekeznek tartani a lendületet, miközben a Lila Ászok Bloomingtonba utaznak a keddi és rsquos meccsre az IU ellen.

Az Evansville -i Egyetem gólya, Sara Dickey lett a Missouri Valley Conference Women & rsquos A hét kosárlabda -újonca a ligairoda hétfő délutáni közleményében. A Purple Aces & rsquo női és rsquos kosárlabdázó első díja ebben a szezonban, és Dickey pályafutása első MVC-kitüntetése.

Dickey ezen a héten 20,5 pontot kapott meccsenként, pár győzelem mellett, 22 pontot szerzett a Ball State elleni Aces & rsquo győzelem előtt, majd 19 pontos erőfeszítéssel követte az Austin Peay győzelmét. A Cardinals ellen a gólya gárda elsüllyesztett három lövést az ív mögül, és 6-ért-15-re végzett a padlóról játékmagas 22 pontért. Ugyanebben a játékban két lepattanót és egy gólpasszt gyűjtött össze.

Vasárnap este és az rsquos győzelmén a Lady Govok felett a Montezuma, India indiánja vezetett minden játékost 19 ponttal, 9-24-re a padlóról, négy gólpasszal. A szezonban Dickey mind a hat mérkőzésén kettős számot szerzett, és az MVC negyedik helyén áll a gólszerzésben, 17,5 pontonként.

Az 1640 -ben megjelent könyv rekordot állít fel az aukción

Már rekordnak számított, mint az első angolul nyomtatott könyv Észak -Amerikában. Most kettőt tartogat: Ez a legdrágább könyv is, amelyet valaha árverésen adtak el.

A kis zsoltárkötet, a mindössze tizenegy közül az egyik ismert, amely létezik a 17. századi, puritánok által Massachusettsben nyomtatott nagyjából 1700-ból, 14 165 000 dollárért ment el kedden az aukción.

A Bay Psalm Book vásárlója, mint ismeretes, David M. Rubenstein, a washingtoni Carlyle Group befektetési vállalkozás volt. Mr. Rubenstein számos történelmi dokumentumot vásárolt az elmúlt években, köztük a Magna Carta egy példányát 21 millió dollárért 2007 -ben (vagy ma 23,7 millió dollárért, inflációval korrigálva).

Telefonon tette le ajánlatát Ausztráliából, és közölte az árverezővel, David N. Reddennel, a Sotheby’s-től, hogy azt tervezi, hogy kölcsönadja az ország könyvtárainak, hogy megjelenítsék, és végül hosszú távú kölcsönt rendeznek egyiküknek.

„Nem az a szándéka, hogy ilyen tárgyakat hazavigyen” - mondta Mr. Redden.

Az ár, amely az aukciósház prémiumát is tartalmazta, rekordot döntött egy aukción eladott könyvnél, és megverte a 2010 -ben kifizetett 11,54 millió dollárt John James Audubon „Birds of America” című példányáért (ma 12,39 millió dollárnak felel meg).

Az Öböl Zsoltárkönyvet 1640 -ben adták ki, több mint másfél évszázaddal az első Gutenberg -bibliák után és 20 évvel azután, hogy a zarándokok Plymouth -ban landoltak. Ez volt az első könyv, amelyet Angliából szállított nyomdagép jelent meg. A sajtóüzemeltető lakatos volt, aki láthatóan tanult menet közben: néhány oldal rossz sorrendben volt bekötve. Az egyik aljára valaki ezt írta: „Fordíts vissza egy levelet”.

Kép

"Ez egyike azoknak a dolgoknak, ahol 11 példány ismert, tehát a könyvgyűjtők egyik szent grálja" - mondta Michael Inman, a New York -i nyilvános könyvtár ritka könyveinek kurátora. (A könyvtár a 10 másik példány egyike. 1855 -ben a londoni Sotheby's -ben 19 fillérért adták el, Inman úr becslése szerint 1900 angol font vagy körülbelül 3075 dollár.)

A puritánok, akik megvetették a Biblia Jakab király -változatát, újra lefordították a zsoltárokat héberből. Azt akarták, hogy fordításaikat a cappella énekeljék - a templomban vagy otthon.

A kedden eladott példány a bostoni Old South Church tulajdona volt. Gyülekezetébe az évek során bekerült Samuel Adams, a gyarmati hazafi, aki John Adams elnök unokatestvére volt, és Elizabeth Vergoose, a nyomdász felesége, akiről úgy gondolják, hogy a mondókák anyasibája. Ennek miniszterei közé tartozott Thomas Prince, a Plymouth Colony utolsó kormányzójának unokája.

Prince könyvgyűjtő is volt, aki gyűjteményét a templom zugaiban helyezte el. A New England-Library, ahogy ő nevezte, nyilvánvalóan két példányban tartalmazta a Bay Zsoltárkönyvet a Sotheby's szerint (amelynek kurátorai megkérdőjelezik, hogy sikerült-e ötöt megszereznie, ahogy egyes beszámolók mondják). Az egyház 1866 -ban mindkét példányt megőrzésre küldte a bostoni közkönyvtárba, a másik példányt nem értékesítik.

A gyülekezet tavaly megszavazta, hogy eladjon egy példányt a templom 1875 -ös épületének szolgálataiért és javításáért. Az egyház történésze, a gyülekezet régi tagja, lemondott tisztségéről, hogy tiltakozzon az eladás ellen, és utódot neveztek ki.

Bár a zsoltárok mennyisége nem vonta le az eladás előtti 15–30 millió dolláros becslést, az egyház vezető minisztere, Dr. Nancy S. Taylor tiszteletes elmondta, hogy „izgatott ez az ár”.

"Nem lehetünk elégedettebbek a vevővel, nem lehetünk elégedettek az összeggel" - mondta. "Ez elképesztő. Egy évvel ezelőtt azon gondolkodtunk, hogy kaphatunk -e érte 5 millió dollárt. Nem tudtuk. ”

Nézd meg a videót: CLASS FM Morning Show 2014. március 27. Csütörtök (Augusztus 2022).